İlk fotoğraf tutkum 2008 yılında kırtasiye vitrinindeki 6 aylık bebeklerin meyve tabakları ve çiçekler arasındaki         gülümsediğini kartpostalları görünce başladı.Bir süre koleksiyon İçin biriktirdim. Her biri gözümün önünde şu an.               

                 Ortaokuldayım ve ailem fotoğraf makinesi aldı. O dönem her poz çok önemli ve filmler de baskı         yapılıyor.Bandoda majörlük yaptığım gün fotoğraflar çektim ve öğretmenlerim o fotoğrafları görünce çok beğendiler ve iki tanesi panoya asılmıştı o gün gözümdeki mutluluğu anlatamam..Sonrasında Leonardo dicaprio’ nun filmi Titanik patladı ve ben sonrasında o tarz kartpostallara yöneldim. Mezuniyetler de gezilerde bir çok yerde fotoğraflar çekip bastırıyordum. Sonunda lisede babam kamera aldı o zamanlar çok pahalıydı cam kilitli vitrinde saklıydı hiç unutmam ordan çıkarmışlardı ve satın almıştık.Biz seyahatlere gittiğimizde Karadeniz turu yaptığımızda gani gani fotoğraflar ve videolarımız oldu..

                 Lise mezuniyetimiz de babam bu sefer cep telefonunu aldı o anları hiç unutamam Nokia 8310 o kadar küçük ki..Lisenin son günleri okula götürmeye utanıyorum olur da olmayan üzülür ben daha çok üzülürüm diye.. Sonra üniversite hazırlanma aşamasında dershaneler başladı ve o dönemin bir akımı vardı bilen bilir..çağrı at oda sana atar çünkü anlamı aklımdasın demek 😍

                 Selçuk Üniversitesini kazandığımda orada da bir sürü fotoğraflarım ve anılarım var. Mezun olduktan sonra Karadeniz Ereğli Hastanesinde 4 yıl özel kalem olarak Başhekim ve Müdür asistanlığı yaptım.Sonrasında evlenince Maslak Acıbadem hastanesinde iş teklifi gelince orada 4 yıl yöneticilik yaptım insan kaynakları uzmanı olarak ..birçok tecrübe deneyim dostluklarım oldu..Hamile olduğumu öğrenince de lisedeki kararım ne olursa olsun çocuğum olurda en iyi mevkide de olsam bırakıcam diye ama 8 ay sürdü bırakma serüvenim yerime birini bul öğret biraz daha çalış evden takip et derken koca 8 Ay geçmiş ve ben o kadar çok istatistik vs çıkardım ki Zeynep güneş yorgun doğdu .. Neyse baktı ki eşim Alper ben hala yoğun bir hamilelik süreci geçiriyorum karnım burnumda Pendik taşındım. Annemler Umre de kimse yok nakliyat daki amcalar hiç unutmam gardolabıma kadar yerleştirdi. Ben kapıda durdum o buraya şu buraya bir günde evim serilmişti Allah yardım ediyor valla …

                Sonra Zonguldak Ereğli’de tanıdık Doktorum Emin Damgacı var kolay olur her şey dedim ve orda doğumum oldu Zeynep güneş 15 gün yoğun bakımda kaldı çok zor süreçti evimiz çok çok yakındı ama 2 saatte bir emzirmek için hastaneye gelmem gerekiyordu ve çok yoruluyordum emmesi 45 dak sürüyordu yavaş yavaş tın tın emiyordu baktık olmuyor hastanede oda tuttuk emzir gel yat emzir gel yat hemşireler arkadaşım doktorlar sohbetim çok tatlıydı..bir çok şeyi orda öğrendim tutmaya kıyamıyordum …Herşeyi yoğun bakım sürecinde öğrendim..hatta bir keresinde hiç unutmam Dr dediki zaten buradasın gece sende kalsın Zeynep güneş hemşireler kontrollere gelir Allahım benim için ne uzun gündü gece 2200 da getirip verdiler hemşireler allahım feryat figan nasıl ağlıyor elim ayağım bir birine dolaşıyor hemşire geliyor açtır diyor emziriyorum yok susmuyor sonra mama verdik 30 cc allahım daha feryat figan hemşire çok oldu mama sanırım dedi hortum soktu boğazından aşağı mamayı çekti… Allahım ben napacam diye bir o tarafa bir bu tarafa gidiyorum sabah oldu .Dr geldi eee nasıl geçti dedi ben pert zor bir deneyim di dedim zeynep güneşi aldı kontrol İçin bir kahkaha doktorumda durduramıyoruz meğer bezini çırtçırtı alta gelmiş becerememişiz gel dedi böyle böyle bağlanır Doktorum öğretmişti ne günlerdi Ah ah iyi oldu eve geldik bir halsiz bir yorgun zeynep güneş kustu biz gece yine doktora reflü tekrar yoğun bakıma…ohh iyi oldu biraz derken bitmek bilmeyen gaz sancısı 6 ay sürdü ne günlerdi …sonunda bir yaşımızda Eşim profesyonel fotoğraf makinası aldı zeynep güneşin her anını çekelim adına ve fotoğraf eğitmeni arkadaşımız oldu ben bir kurstan diğer kurslara koşar oldum ilk arkadaşımın doğum günümüzü çeker misin ile başladım sonra komşum hamile fotoğraflarımı ve yenidoğan çekermişim ile devam etti bir çok fotoğraf çekim eğitimi aldım.

               Özel gün Fotoğrafçılığı, hastanede doğum ve doğum öncesi sertifikası, Yenidoğan çekimi ve bakımı, ilkyardım vs yığınla sertifikam oldu 4. yıl Adatıp Hastanesinde çekimlere yetişemiyor diye hastanede çekimlere başladım doğuma girip çıkıyorum ve ikinci bomba oğlum Teoman’a hamileyim ben kurtlu yine durmuyorum çekimden çekime giriyorum stüdyoda yenidoğan çekimine başladım hamileyim ama ben bir orda bir burda … Teoman İçin normal doğum bekliyoruz 41 + 3 olduk ben hareket edemiyorum dedim olmaz yapamıyorum pazar Yenidoğan çekimi yaptık akabinde Bağdat caddesini gezdik gece geç saatte geldik ertesi gün gittim kuaföre saçımı yaptırdım sürdüm ojelerimi ben bugün doğurayım ve Doktorum Saynur Yılmaz bekleyelim desede ben doğurdum ❤️❤️ doğum sonrası anestezi sırtıma vurdu doğumdan daha zordu .. doğumdan sonra pandemi başlayınca bende çekimlere ara verdim kendimi yine eğitimlere. Ve çocuklara adadım.

                Eylül 2020 de yine çekimlere başladım bu sefer stüdyoyu evime kurdum yolda vakit kaybetmemek adına hemde aileler bahçede kendi evinde hissetsinler adına Ebru atölyemi bozup oraya stüdyo kurdum şimdi yine yoğun tempo bu pandemi sürecinde daha verimli geçirmek adına eğitimlere devam.Ve bomba gibi devam ediyoruz.     

                  Sevgiler…..